Mojelivigno.cz

Běžky

Běžkování v Livignu

Ačkoliv je Livigno vysoké pohoří, tak nabízí perfektní podmínky pro běžecké lyžování a sice v rozsáhlém údolí, které vede mezi kopci. Dlouhá a rovná trať s drobným klikatěním vede skrze drobné vesničky a kombinuje v sobě různé cesty. Je zcela ideální pro lyžaře, kteří sem jedou za sjezdovým lyžováním v kombinací s běžeckým, ale i pro běžkaře samotné.

Celkem se zde nachází 30-40 kilometrů tratí, které se neustále rozšiřují.

Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet dokonce i biatlon, tedy běh na lyžích zpestřený střelbou z pušky. Terén je naprosto dokonalý k vyzkoušení různých technik. Na své si zde přijdou zkušení běžkaři i naprostí začátečníci, kteří mají rádi pohyb v krásném horském prostředí.

Omrzelo vás klasické běžkování? Zkuste biatlon v Livignu.

Stopy a tratě jsou pravidelně udržované a perfektně značené. V jejich blízkosti najdete spoustu malebných hospůdek a restaurací, kde se můžete občerstvit nebo si dát něco ostřejšího na zahřátí. Vše dokresluje překrásný výhled na okolní horské masivy a původní architekturu horské vesničky.

Běžkařské soutěže

Livigno rok co rok hostí ty nejprestižnější běžkařské soutěže, mezi kterými dominuje La Sgambeda, která se stala součástí známého okruhu Swix Ski Classic. Sezona prestižního FIS Marathon Cupu zde také není výjimečnou událostí a pokud chcete dorazit ke sledování některého ze slavných závodů, tak stačí do této lokality vyrazit v ten správný čas.

Ski maraton Sgambeda se koná každý prosinec a vždy přiláká spoustu diváků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *