Mojelivigno.cz

Snowboarding

Snowboarding Livigno

pay for assignmentLivigno je nejen rájem pro lyžaře, ale i pro snowboardisty, pro které jsou tu zbudované speciální snowparky na špičkové úrovni. Díky popularitě celého střediska a jeho kvalitě se zde pořádají pravidelné akce s přehlídkami za účasti nejlepších světových jezdců.

Kvalitní sjezdovky jsou zde na každém kroku a pohodlí je zaručeno díky sedačkovým vlekům, které  každého vynesou až na vrchol sjezdovky.

Snowparků je zde několik, ale mezi ty nejlepší patří park v areálu pay for assignment a pak také hlavní park na Carosello, který je dobrý i na boardercross.

Mottolino – jeden z nejlepších evropských snowparků

Pokud chtějí snowboardisté zažít ten pravý adrenalin a pokořit mocné sjezdovky s prudkým svahem a nebezpečným terénem, tak se jim nabízí možnost skvělého poježdění v San Rocco. Je tu i řada dalších oblastí, kde snowboardisté jezdí, přestože je zde jízda oficiálně zakázaná.

Pravidelně jsou zde festivaly určené milovníkům jednoho prkna a patří mezi ně World Rookie Tour a European Freeride Festival. Snowparky jsou zde vytvořeny velmi kvalitně a tak si každý může vychutnat i nejrůznější atrakce a překážky, na kterých lze dělat různé triky.

Nechybí zde U rampy, velké množství zábradlí, Fun boxy, speciální konstrukce, rampy a mnoho dalších. Na helmu by se nemělo zapomínat nikde a pokud ji nebudete mít, tak budete upozorněni na její nutnost.

Ačkoliv není doporučené při jízdě popíjet alkohol, tak u většiny sjezdovek je možné se posilnit pivem a horkými nápoji, které v tuhé zimě stoprocentně přijdou vhod. Věděli jste, že slavné bombardino vzniklo právě v Livignu?

Pro začátečníky i pokročilé

Stejně tak jako u lyžování, tak i pro snowboardisty jsou zde prudké i mírné svahy všech obtížností, aby si každý vybral podle svých zkušeností Jedná se o naprosto ideální místo, kde se lze naučit jezdit na snowboardu a zkušení jezdci zde mohou pilovat své schopnosti až k dokonalosti.

Působí zde několik škol a a instruktorů, kteří se zaměřují přímo na snowboarding.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *