Mojelivigno.cz

Livigno Skipass Zdarma 2017/2018

Zima už klepe na dveře, a pokud si chcete i tuto sezónu užít lyžování v Alpách, je nejvyšší čas začít s výběrem. Rozhodli jste se pro Livigno? Skvělá volba! Tak jako každý rok i letos můžete využít oblíbenou akci Livigno Skipass zdarma (Livigno Skipass Free), díky které budete lyžovat zadarmo.

Jak to funguje?

Stačí si vybrat jedno z ubytování, které je do akce zapojena (naprostá většina místních kapacit). Pokud si vyberete hotel, je potřeba zůstat alespoň 4 noci, v případě apartmánů potom 7 nocí. Po uhrazení ubytování dostanete skipass zdarma na počet dní, po které budete ubytovaní.

Dva termíny

Tuto akci můžete využít ve dvou termínech, na začátku a na konci sezóny.

1.12.2017 – 22.12.2017

7.4.2018 – 1.5.2018

Hlavním rizikem v tomto období může být nedostatek přírodního sněhu, který je ale vyvážený propracovaným systémem zasněžovaní, ke kterému je v Livignu využíváno 110 sněžných děl, které pokrývají 80% všech svahů.

Proč Livigno na lyže?

V celém Livignu najdete celkem 115 km sjezdovek (12 černých, 37 červených a 27 modrých), které obsluhuje 6 kabinkových a 14 sedačkových lanovek a 11 vleků. Tyto sjezdovky jsou rozprostřeny mezi dva areály – Mottolino a Carosello 3000.

Pro vyznavače freeridu je tu spousta volných terénu, které ale v okrajových termínech kvůli nedostatku sněhu většinou nejsou dostupné.

Ostatní aktivity

Bojíte se, že vás počasí překvapí? V Livignu se nudit rozhodně nebudete. Díky statutu bezcelní zóny si zde přijdou na své všichni milovníci nákupů (hlavně alkohol je tu hodně levný). Také místní gastronomie je na vysoké úrovni a dobré restaurace tu potkáte doslova na každém rohu.

Doporučujeme taky navštívit nově vybudovaný wellness komplex Aquagranda s bazénem, vodním světem pro děti a relaxační zónou. Na 1500 metrech čtverečných tak najdete bazény s hydromasážními lavicemi, saunový svět, relaxační místnosti a další wellness zázemí. Nechybí taky posilovna a zázemí pro sportovce, kteří se sem sjíždí z celého světa.

Dokonce ještě před začátkem lyžařské sezóny (od 15. října) je uprostřed Livigna perfektně udržovaná a vysněžovaná běžkařská trať, na které každoročně probíhá prolog běžkařské klasiky LaSgambeda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *