Mojelivigno.cz

Livigno Skipass Zdarma 2017/2018

Zima už klepe na dveře, a pokud si chcete i tuto sezónu užít lyžování v Alpách, je nejvyšší čas začít s výběrem. Rozhodli jste se pro Livigno? Skvělá volba! Tak jako každý rok i letos můžete využít oblíbenou akci Livigno Skipass zdarma (Livigno Skipass Free), díky které budete lyžovat zadarmo.

Jak to funguje?

Stačí si vybrat jedno z ubytování, které je do akce zapojena (naprostá většina místních kapacit). Pokud si vyberete hotel, je potřeba zůstat alespoň 4 noci, v případě apartmánů potom 7 nocí. Po uhrazení ubytování dostanete skipass zdarma na počet dní, po které budete ubytovaní.

Zde najdete seznam ubytování, které jsou do této akce zapojeny

Dva termíny

Tuto akci můžete využít ve dvou termínech, na začátku a na konci sezóny.

1.12.2017 – 22.12.2017

7.4.2018 – 1.5.2018

Hlavním rizikem v tomto období může být nedostatek přírodního sněhu, který je ale vyvážený propracovaným systémem zasněžovaní, ke kterému je v Livignu využíváno 110 sněžných děl, které pokrývají 80% všech svahů.

Proč Livigno na lyže?

V celém Livignu najdete celkem 115 km sjezdovek (12 černých, 37 červených a 27 modrých), které obsluhuje 6 kabinkových a 14 sedačkových lanovek a 11 vleků. Tyto sjezdovky jsou rozprostřeny mezi dva areály – Mottolino a Carosello 3000.

Pro vyznavače freeridu je tu spousta volných terénu, které ale v okrajových termínech kvůli nedostatku sněhu většinou nejsou dostupné.

Ostatní aktivity

Bojíte se, že vás počasí překvapí? V Livignu se nudit rozhodně nebudete. Díky statutu bezcelní zóny si zde přijdou na své všichni milovníci nákupů (hlavně alkohol je tu hodně levný). Také místní gastronomie je na vysoké úrovni a dobré restaurace tu potkáte doslova na každém rohu.

Doporučujeme taky navštívit nově vybudovaný wellness komplex Aquagranda s bazénem, vodním světem pro děti a relaxační zónou. Na 1500 metrech čtverečných tak najdete bazény s hydromasážními lavicemi, saunový svět, relaxační místnosti a další wellness zázemí. Nechybí taky posilovna a zázemí pro sportovce, kteří se sem sjíždí z celého světa.

Dokonce ještě před začátkem lyžařské sezóny (od 15. října) je uprostřed Livigna perfektně udržovaná a vysněžovaná běžkařská trať, na které každoročně probíhá prolog běžkařské klasiky LaSgambeda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *