Mojelivigno.cz

Silvestr v Livignu – kam vyrazit?

Silvestr v Livignu

Livigno je jednou z nejoblíbenějšch evropských destinací, kam se každoročně vydávají tisíce turistů ze všech koutů světa. A v zimě to platí dvojnásob. Mezi nejvyhledávanější termíny patří vždycky právě přelom roku.

A je nutno říct, že silvestrovské termíny ubytování bývají často vyprodané hodně dopředu a není jednoduché na poslední chvíli ubytování sehnat. Pokud hledáte ubytování na poslední chvíli, doporučujeme využít např Booking.com, kde se dá jednoduše najít ubytování i v exponovaných termínech a za rozumnou cenu.

Pokud už máte to štěstí, že Silvestra v Livignu budete trávit, budou se vám hodit tipy, kam vyrazit za zábavou.

1. Bivio

Bivio je pro Livigno něco jako Stodolní pro Ostravu. Je to místo v samém centru města, kde se lidi schází během celého dne na aperitiv, oběd nebo večeři. Vedle neformálního bistra, které je nejvíc na očích, tu najdete gurmánskou restauraci a v suterénu vyhlášený taneční Bivio Club. Dobrá nálada je tady těžce nakažlivá a končí se až nad ránem.

2. Mottolino

Jeden ze dvou hlavních areálů v Livignu nevynechá ani oslavy nového roku. Tradiční Silvestr bude jak na horské chatě Camanel di Planon, tak na dolní stanici lanovky v nově vybudovaném apres ski KOSMO. Uvolněná atmosféra, spousta hudby a zábavy – to vše vás čeká na Mottolinu.

3. Carosello

Asi nejznámější místo apres ski zabávy v Livignu, které dostalo nedávnou zbrusu novou lanovku. Pod ní najdete místo s jménem Stalet, což je typický apres ski stan, kde se denně schází nejenom lyžaři a užívají si nevázanou zábavu plnou hudby, pití a jídla. Zdejší oslavy Nového roku jsou jedna velká party zakončená ohňostrojem a velkým ohněm.

4. Aquagranda

Pokud si chcete užít Silvestr v poklidu, můžete zajít do tohoto vodního světa – jednoho z nejmodernějších aquaparků v Evropě. Najdete tu nejenom bazén, ale hlavně obrovský svět wellness, masáží a dalších procedur, při kterých zapomenete na starosti všedních dní. Děti se vyřádí ve skluzavkovém světě plném vodních atrakcí. Aquagranda se nachází na vjezdu do Livigna směrem od tunelu Munt La Schera.

Od 18:00 hod. můžete na jedné ze sjezdovek sledovat úžasnou jízdu lyžařských instruktorů s hořícími loučemi. Tímto představením začíná v Livignu úžasná noc, kterou doporučujeme aspoň jednou zažít. Věřte, že to stojí za to.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *