Mojelivigno.cz

Přehrada Livigno – rybaření a vodní sporty

Přehrada Lago di Livigno v létě

pay for assignment

pay for assignmentJednou z dominant Livigna je jezero Lago di Livigno, na kterém byla v 70. letech minulého století vybudována přehrada s rozlohou téměř 300 km2. Ta v současnosti mimo výroby elektrické energie poskytuje skvělé možnosti pro sport a rekreaci. Celou oblastí okolo Livigna protéká spousta horských řek a v horách nejdete četná ledovcová jezera.

Horský rybolov

Místní řeky jsou bohaté na lososy, pstruhy a jiné druhy ryb, které můžete chytat přímo z řeky. Při společných akcích s místními rybáři si můžete vyzkoušet muškaření nebo rybolov z lodi na rozlehlém jezeře. Předtím, než nahodíte prut do vody, ujistěte se, že máte potřebná povolení. Tak jako všude jinde je rybolov regulován a řídí se místními předpisy.

Vyzkoušejte paddleboarding

Milovníci vodních sportů si na jezeře jistě přijdou na své. V letních měsících je k dispozici půjčovna kajaků, lodí a tzv. paddleboardů. Jedná se o prkna podobná surfařským, na kterém jezdec stojí a po vodě se pohybuje pomocí dlouhého pádla. Tomuto relativně novému sportu se začíná celosvětově věnovat stále více lidí, především proto, že je to skvělý způsob, jak protáhnout a zapojit svalstvo celého těla.

Vzhledem k nadmořské výšce a poloze jezera je voda i v letních měsících velice studená a případné koupání je tak spíše pro otužilce.

Na jezeře je možné používat pouze bezmotorová plavidla do 6 m délky. Pokud máte své vlastní, je nutné je za menší poplatek registrovat. Nástupní molo je na jezeře jenom jedno a je zakázáno na vodu spouštět plavidla z jakéhokoliv jiného místa.

KomentářLeave a comment

  • […] nastal až v roce 1964, kdy byla po dlouhých a složitých jednáních zahájena stavba přehrady Lago di Livigno. Jelikož bylo při stavbě potřeba přemístit obrovské množství materiálu, byl v horském […]