Mojelivigno.cz

Pěší turistika na horách

Restaurace Ristoro Alpisella v Livignu

pay for assignmentLivigno má své kouzlo v jakékoliv roční době. Pokud zrovna neholdujete zimním sportům, zajeďte si sem třeba v létě. Pro vyznavače turistiky ať už pěší nebo cyklistické jsou zde připraveny desítky kilometrů perfektně značených turistických tras. Pokud by se turisté dostali do problémů, každý rozcestník má na zadní straně unikátní kód, podle kterého dokáží záchranáři okamžitě zjistit, na jakém místě se nacházíte.

Většina tras vychází z dávných stezek původních obyvatel. Jde o cesty, které místní odedávna používali při své každodenní tvrdé práci. Dopravovalo se tudy dřevo, pásl dobytek a stezky sloužily jako spojnice mezi jednotlivými staveními, italsky „baitami“.

Pro kočárky i horolezce

Výběr tras je velice rozmanitý a na své si přijde opravdu každý. Okolo celé vesnice je pohodový asfaltový okruh, který je ideální pro klidné procházky nebo pro vyznavače in-line bruslení. Převýšení je minimální a celou trasu lemují odpočinková místa s lavičkami. Skvělým místem jen pár set metrů od centra je např. pay for assignment. Mimo krásného výhledu na hladinu livignského jezera je zde i mini zoo, ze které budou nadšeny zejména děti. Samozřejmostí je občerstvení a je zde i možnost ubytování.

Přehled všech turistických tras najdete buď na webu nebo v informačním centru v Livignu, kde vám ochotně poskytnou brožury a průvodce s doporučenými trasami.

Na nástupní místa na doporučené trasy se snadno dostanete buď veřejnou dopravou, která jezdí po celém Livignu zdarma, v případě výše položených míst můžete využít lanovek, které jsou v provozu celoročně.

Pro náročnější turisty jsou k dispozici zkušení průvodci, se kterými se můžete vydat na několikadenní přechody místních krásných hor. Okusit můžete i via-ferraty v okolí Berninského masivu, ze kterého se vám naskytnou nádherné výhledy.

K nezapomenutelným zážitkům také patří návštěva národního parku Stelvio. Jde o jeden z nejrozsáhlejších parků v Alpách. Žije zde mnoho vzácných zvířat, jako např. orel skalní, kamzík, svišť, kozorožec a další. Po vzoru afrických safari je i zde možnost organizovaných výletů s pozorování zvěře v jejím přirozeném prostředí.