Mojelivigno.cz

Nová lanovka Carosello 3000 v Livignu slavnostně spuštěna

Nová lanovka lanovka Carosello 3000 Livigno

Lepší vánoční dárek si Livigno snad ani přát nemohlo. 16.prosince 2017 zde byla slavnostně otevřena nová lanovka Carosello 3000. Nahradila tak už dosluhující kabinku, která tu sloužila dlouhé roky.

Modernizace, která v podstatě znamenala odstranění původní a kompletní výstavbu nové lanové dráhy včetně tří stanic, byla díky obrovskému úsilí zvládnutá za necelý jeden rok. Průběh prací můžete vidět na tomto videu:

Nová kabinka oproti původní nabídne nejenom větší kapacitu (10 lidí), ale hlavně nesrovnatelně větší komfort a vyšší rychlost. Cesta na tři tři kilometry vzdálený vrchol trvá zhruba 11 minut a překoná převýšení 900 metrů.

Dodavatelem nové gondoly je evropská firma Doppelmayr, která má na kontě takřka 15 000 realizací po celém světě.

V zimě nabízí Carosello 3000 perfektní terény jak pro klasické lyžování, tak i pro freeride. Pro opravdové milovníky adrenalinu je možné domluvit i heliski, tedy dopravu vrtulníkem na jeden z běžně nepřístupných vrcholů a sjezd panenským prašanem dolů do údolí. Zážitek k nezaplacení.

Komfort nové lanovky si tak budou moct užít nejenom milovníci zimních sportů, ale v letním období také bikeři.  Zdejší horu totiž křižuje spousta tratí, na jejichž budování se podílel i legendární Hans Rey.

Se půštěním nové lanovky společost Carosello 3000 taky výrazně zjednodušila web a představila nové logo. Další novinky by měly být představeny v dohledné době. Nový web si můžete prohlédnout zde – https://www.carosello3000.com. Líbí?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *