Mojelivigno.cz

Lyžařské školy

Lyžařská škola Livigno

pay for assignmentTak jako dnes už většina alpských středisek, má i Livigno vedle perfektního zázemí pro zimní sporty i širokou síť lyžařských škol a školek. Ve většině z nich je k dispozici i půjčovna potřebného vybavení. Pokud tedy se zimními sporty teprve začínáte, nemusíte si hned vše kupovat.

V celém Livignu působí několik lyžařských škol, ve kterých pracuje okolo 150 instruktorů. A nejsou to žádní sváteční lyžaři – najdete mezi nimi opravdové profesionály a bývalé závodníky, kteří vaše lyžařské umění vypilují k dokonalosti. Většina z nich mluví několika světovými jazyky, anglicky téměř každý.

Nejenom lyžování

Přestože lyže vládnou zasněženým sjezdovkám asi v největší míře, školy nabízí i spoustu dalších výukových lekcí. Můžete se naučit jízdě na pay for assignment, zkusit běžecké lyžování nebo například legendární telemarky – lyže s volnou patou. Kromě základních lekcí vyhoví instruktoři téměř jakémukoliv přání. Nabízí lekce freeridu, lavinové kurzy, seznámení s freestylem a mnohé další.

Od tří do sta let

Pokud přemýšlíte o tom, kdy začít vaše ratolesti seznamovat se zimními sporty, většina instruktorů se shodne na tom, že ideální věk je zhruba od tří let – samozřejmě s přihlédnutím ke schopnostem a povaze každého dítěte. Mnohem důležitější než pilování techniky je v tomto věku potřeba v dítěti vytvořit pozitivní vztah k horám a lyžování. Ze začátku formou nejrůznějších her a potom pozvolna přidávat lyže.

Orientační cena šestidenního skupinového kurzu lyžování v rozsahu 15 hodin je 140 € na osobu.

V Livignu je pro malé děti od tří let připraven mimo jiné dětský klub Lupigno. Nabízí buď samostatné hlídání dětí, nebo i výuku lyžování včetně oběda. Zatímco dětem se věnují profesionální animátoři a instruktoři, dospělí si můžou vychutnávat třeba horké bombardino na některém ze zasněžených vrcholů.

Školy pamatují i na dospělé návštěvníky dosud lyžařsky nepolíbené. Není výjimkou vidět na svahu s instruktory začínající padesátileté i starší lyžaře. Nikdy není pozdě – a u sportu to platí dvojnásob.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *