Mojelivigno.cz

Livignský podzim

Podzimní Livigno

Hory už dávno nejsou jenom o lyžování nebo turistice. Každé roční období nabízí spoustu dobrých důvodů, abyste sem zajeli a Livigno na tom samozřejmě není jinak.

Dá se říct, že livignský podzim symbolicky začíná Alpenfestem – tradičním svátkem, při kterém je dobytek pasoucí se vysoko v horách přemístěn do údolí. Celá slavnost je provázena oslavami, výstavami zvířat, zábavou a spoustou dobrého jídla a pití.

Možná byste si mysleli, že koncem léta se už jenom čeká na první sníh, ale není tomu tak. Podzim je obdobím intenzivních příprav na zimní sezónu, která je pro Livigno nejdůležitější z celého roku. Zatímco místní chystají lanovky, kontrolují rolby a sněžná děla a silničáři se připravují na první sněhové vločky, turistů zde v tomto období moc nenajdete. Hory jsou skoro liduprázdné, a pokud budete mít štěstí na počasí, můžete si užívat krásy usínající přírody. Zdejší modříny s příchodem podzimu zbarví své jehličí do zlatavě žluté barvy a pohled na ně je prostě úžasný.

Vložit box: 5 důvodů, proč Livigno navštívit na podzim – téměř žádní turisté a božský klid, velice příjemné mimosezónní ceny ubytování, nádherně zbarvené lesy a scenérie, gastro speciality
Ve zdejších horách je podzim vždycky krátký a nezřídka se stává, že první sníh napadne už v třeba v říjnu a vydrží až do května.

Gastronomický podzim

Livigno je známé spoustou velice dobrých restaurací, z nichž jedna (Chalet Mattias) se může dokonce pyšnit Michelinskou hvězdou. Jak známo, Italové si na dobré jídlo velice potrpí a právě na podzim si zde můžete vybírat ze speciálního podzimního menu z lokálních surovin. Typicky to bývá zvěřina, dýně, houby, oblíbená polenta na všemožné způsoby a samozřejmě pestrá paleta výborných italských vín. Některé restaurace pořádají i doprovodné akce jako jsou ochutnávky vín, živá hudba a jiné.

Užijte si relax

Pokud si chcete podzim užít v klidu, můžete k relaxaci zdejší bazén nebo wellnes centra v místních hotelech. Večery pak strávit v některém z mnoha místních barů nebo v příjemné restauraci. Rozhodně nezapomeňte na nákupy – Livigno je jak známo bezcelní zóna a některé ceny vás tu mile překvapí.

Možnou vadou na kráse podzimního období je omezený provoz lanovek a dalších služeb, což ale božský klid a romantika nadcházející zimy bohatě vyváží.

Vyberete si jeden podzimní víkend a prožijte ho v Livignu. Věřte, že nebudete litovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *