Mojelivigno.cz

Livigno – ráj cyklistů

Cyklistika a Livigno

Slunnému horskému údolí Livigno se někdy příznačně říká italský Tibet. Je to hlavně díky  několika „třítisícovkám“, které toto údolí obklopují a romantickému jezeru Lago di Livigno, které  údolí zakončuje. Celá oblast Livigna je rájem cykloturistů a hlavně bikerů.

Je zde velké množství kvalitních cyklostezek a spousta tras pro zkušené i začínající bikery. Najdete tu jednu z nejkrásnějších singletrailových oblastí Evropy, kde jsou trasy různé obtížnosti a délky.

Milovníci cross country, downhillu ale i klasické silniční cyklistiky si zde opravdu přijdou na své. Livigno je pro bikery skutečným pojmem a kdo zde nebyl, nemůže mít srovnání zahraničních MTB lokalit úplné.

Díky nadmořské výšce kolem 1800 m.n.m. vedou trasy převážně nad hranicí lesů s nádhernými horskými výhledy. Mnoho tras je bez většího množství kamenů, takže jsou vhodné i pro začínající bikery. Zkušení jezdci mohou vyzkoušet své umění při některých náročnějších sjezdech nebo se mohou vyřádit v bike parku.

Neskutečným bikerským zážitkem je několikadenní putování přes hřebeny velehor. Atmosféra Transalpu je umocněna vlastním pocitem a radostí z překonávání vysokých hor a vlastních limitů. Největší odměnou jsou však daleké výhledy, dlouhé sjezdy a společné večery se zážitky sdílenými s ostatními účastníky přejezdů Alp, které se již staly legendou.

V oblasti se také nachází desítky tracků, které se vzájemně křižují, takže si můžete naplánovat spoustu vlastních tras. Nejvíce využijete kolo horské, ovšem i vyznavači silniční cyklistiky zde najdou dostatek možností k výletům po klikatých horských silnicích, které tvoří většinou kvalitní asfalt. Dostanete se po nich až do slavných vysokohorských průsmyků, jako je např. Passo Stelvio, Mortirollo nebo Passo Gavia. Tato místa bývají každoročně dějištěm nejnáročnějších etap slavného Giro d´Italia. Tipy na nejzajímavější trasy vám ochotně poskytnou místní nebo se můžete obrátit na informační centrum v Livignu, kde dostanete tištěné mapy a průvodce.