Mojelivigno.cz

Livigno dostane novou lanovku patrně už tuto zimu

Stará lanovka Carosello

pay for assignmentJednou z očekávaných novinek, které Livigno chystá pro zimní návštěvníky, je otevření nové pay for assignment na vrchol Carosello 3000. Stavba začala koncem minulé zimy a teď vstupuje do závěrečné fáze. Dosavadní průběh prací napovídá, že by už tuto zimu mohla být v provozu.

Carosello 3000 je jeden ze dvou skiareálů, nacházející se na východním hřebeni Livigna. V zimě nabízí široké sjezdovky různých obtížností, a často zdejší terény vyhledávají milovníci freeridu a paraglidingu. V létě horu křižují mtb a turistické trasy, ze kterých je nádherný výhled na celé Livigno.

Dodavatelem nové gondoly je evropská firma Doppelmayr, která má na kontě takřka 15 000 realizací po celém světě. Nová lanovka přinese nejenom větší kapacitu, ale hlavně zvýší rychlost a nabídne nesrovnatelně větší pohodlí oproti staré kabince, na které už byla její léta přece jenom znát.

Postavit tři kilometry dlouhou lanovku, v podstatě od základu přebudovat tři nástupní stanice a usadit 29 nosných sloupů za necelý rok je velká výzva. Hlavně kvůli počasí a krátkému létu. Dokončení tak bude záležet především na tom, kdy do Livigna dorazí ta pravá zima, která by znemožnila stavbu včas dokončit.

Věřme ale, že vše půjde podle plánu a tuto zimu si už lyžaři užijí luxusu nové lanovky. Tato výstavba tak umožní Livignu modernizovat stávající kapacity a upevnit si tak pozici špičky mezi lyžařskými centry Evropy.

Zdroj:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *